Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Implanty to bez wątpienia najdoskonalsza metoda uzupełniania luk w naturalnym uzębieniu. Są trwałe, perfekcyjne zastępują korzeń zęba, zapewniają bardzo wysoki poziom estetyki. Należy mieć jednak świadomość, że efektów takich nie da się uzyskać w ciągu jednej wizyty w gabinecie. Leczenie implantologiczne to proces, nieraz dość długotrwały.

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od konsultacji ze stomatologiem. Przeprowadza on z pacjentem szczegółowy wywiad, wykonuje badanie jamy ustnej i zleca przeprowadzenie niezbędnych badań obrazowych – najczęściej jest to pantomografia oraz tomografia komputerowa, najlepiej 3D. Wszystko to pozwala ocenić stan zębów, dziąseł i tkanki kostnej w miejscach planowanych wszczepów, wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz zaplanować cały proces leczenia.

Warto pamiętać, że żaden stomatolog nie wykona leczenia implantologicznego u pacjenta z próchnicą czy paradontozą. Najpierw konieczne jest wyleczenie ewentualnych ubytków i stanów zapalnych dziąseł, niekiedy zalecana może być terapia ortodontyczna. U pacjentów z zanikiem kości (dzieje się tak głównie w miejscach, w których utrata zęba nastąpiła dawno temu) lub słabą jakością tkanki kostnej, najpierw przeprowadza się leczenie, które ma na celu odbudowę kości, tak aby nadawała się do wszczepienia implantu.
Leczenie implantologiczne krok po kroku

Zasadnicze leczenie implantologiczne również składa się z kilku etapów. Pierwszym jest wszczepienie implanta w miejsce utraconego zęba. W tym celu lekarz musi naciąć tkanki miękkie, wywiercić niewielkie otwory w kości i wkręcić w nie implanta, czyli niewielką „śrubkę” wykonaną najczęściej z tytanu. Dzięki swoim właściwościom, tytan z czasem zrasta się z kością, doskonale zastępując korzeń naturalnego zęba.

Wszczepienie implanta jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Po zakończeniu zabiegu lekarz zszywa ranę, a żaden element implanta nie jest widoczny w jamie ustnej. W zależności od ndywidualnych predyspozycji, jakości kości czy lokalizacji wszczepu, proces zrastania implanta z kością może trwać od 2 do 6 miesięcy. W tym czasie pacjent użytkuje czasowe uzupełnienia protetyczne, np. mostek czy protezę.

Po zakończeniu procesu zrastania implantu z kością w jamie ustnej mocuje się łącznik, który – jak sama nazwa wskazuje – łączy implant ze stałym uzupełnieniem protetycznym. Jego wykonanie jest ostatnim elementem leczenia implantologicznego – w zależności od indywidualnego przypadku pacjenta, może to być pojedyncza korona, most protetyczny lub osadzona na implantach proteza.

Leczenie implantologiczne oferujemy pacjentom w naszej klinice AWODENT.
Przypominamy, że dzięki zastosowaniu rygorystycznych procedur sanitarno-
higienicznych, staramy się zapewnić maksimum bezpieczeństwa podczas wizyt w klinice.
http://www.awodent.pl/pl/kontakt/

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!
[contact-form-7 id="3988"]
* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...
[contact-form-7 id="3984"]