Tomografia SkyView 3D – co to za badanie?

Wykonywana w Klinice Awodent tomografia szczęki przy pomocy aparatu SkyView 3D to rodzaj tomografii CBCT, która łączy w sobie funkcje innych badań radiologicznych, a także pozwala na dokładną ocenę układu korzeni, kanałów zębowych i stanu zatok.

Tomografia CBCT – czyli tomografia wiązki stożkowej – to jedno z najnowocześniejszych badań diagnostycznych w stomatologii. Łączy w sobie funkcje innych badań radiologicznych, takich jak zdjęcie wewnątrzustne, cefalometryczne oraz pantomograficzne, dzięki czemu lekarz stomatolog uzyskuje wyjątkowo dokładny obraz szczęki pacjenta, wraz z układem korzeni i kanałów zębów czy stanem zatok.

Tomografię CBCT wykonuje się m.in. w przypadku:

  • planowania leczenia protetycznego, implantologicznego czy ortodontycznego,
  • diagnostyki próchnicy i chorób przyzębia,
  • urazów mechanicznych szczęki i żuchwy,
  • planowanych ekstrakcji zębów (również tzw. ósemek oraz zębów zatrzymanych),
  • diagnostyki zmian nowotworowych i nienowotworowych (guzy, torbiele).

Tomografia SkyView – czym się wyróżnia?

W Klinice Awodent tomografię CBCT wykonujemy przy użyciu aparatu SkyView 3D. W porównaniu do innych badań obrazowych, tomografia z wykorzystaniem aparatu SkyView 3D wymaga tylko jednego obrotu detektora i głowicy wokół głowy pacjenta – badanie jest więc krótsze, a pacjent przyjmuje zdecydowanie mniejszą dawkę promieniowania.

Atutem aparatu SkyView jest również wyjątkowa jakość oraz duży obszar uzyskiwanych obrazów. Już jedno zdjęcie pozwala dokładnie zobrazować nie tylko zęby, ale również zatoki, stawy skroniowo-żuchwowe, a nawet nasadę nosa. Nowoczesne technologie sprawiają, że lekarz może szybko i wygodnie skorygować pozycję pacjenta za pomocą komputera, co jeszcze bardziej podnosi dokładność badania. Uzyskane obrazy wysokiej jakości pozwalają stomatologowi na szybkie postawienie diagnozy, zaplanowanie leczenia czy ocenę jego efektów. Nie można przy tym zapominać, że szybka i dokładna diagnoza znacznie skraca czas leczenia, a niejednokrotnie także obniża jego koszty.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!
[contact-form-7 id="3988"]
* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...
[contact-form-7 id="3984"]