Jak poradzić sobie z bólem zęba?

Ból zęba potrafi być naprawdę bardzo silny i uciążliwy – do tego stopnia, że utrudnia,

Czytaj więcej...

Prawidłowe mycie zębów – jak to robić?

Mycie zębów – obok regularnych wizyt u dentysty oraz zdrowej diety – to podstawa profilaktyki próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej.

Czytaj więcej...

Pedodoncja, czyli wszystko o stomatologii dziecięcej!

Pedodoncja – czyli stomatologia dziecięca – to jedna z dziedzin stomatologii, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem, a przede wszystkim profilaktyką chorób zębów i jamy ustnej u dzieci.

Czytaj więcej...


Jakie czynniki mają wpływ na kolor zębów?

Idealnie białe, lśniące zęby są bez wątpienia wyznacznikiem zdrowia i urody, a także dodają pewności siebie oraz pomagają nawiązywać relacje.

Czytaj więcej...


Od czego zależy trwałość wypełnienia ubytku

Wypełnienia ubytków w zębach pozwalają dość skutecznie ukryć uszkodzenia powstałe w wyniku próchnicy bądź urazów, ale także zapobiec dalszemu rozwijaniu się próchnicy i uszkadzaniu struktury zęba.

Czytaj więcej...


Leczenie kanałowe krop po kroku

Leczenie kanałowe zębów to konieczność, której większość pacjentów gabinetów stomatologicznych wolałaby za wszelką cenę uniknąć.

Czytaj więcej...


Dlaczego warto udać się do ortodonty z doświadczeniem?

Leczenie ortodontyczne to doskonały sposób na odbudowanie prawidłowej linii zgryzu i osiągnięcie pięknego, prostego i zadbanego uśmiechu.

Czytaj więcej...


Dlaczego pojawiają sie wady zgryzu i krzywe zęby?

Krzywe zęby nie tylko burzą estetykę uśmiechu i bywają przyczyną kompleksów, ale często utrudniają swobodne gryzienie a nawet prawidłową wymowę.

Czytaj więcej...


Czym się różni endodoncja od ortodoncji?

Endodoncja i ortodoncja to dwie zupełnie różne dziedziny stomatologii, które jednak – ze względu na podobnie brzmiące nazwy – często mylą się pacjentom.

Czytaj więcej...


Kamień nazębny – przyczyny, usuwanie i zapobieganie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kamień nazębny to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny.

Czytaj więcej...


Dieta dla zdrowych zębów

O zdrowiu zębów decyduje wiele czynników – predyspozycje genetyczne, utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej, regularne wizyty u stomatologa, a także… dieta!

Czytaj więcej...


Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Z przyjemnością informujemy, że w naszej klinice Awodent można już skorzystać z nowoczesnego leczenia kanałowego pod mikroskopem

Czytaj więcej...


Higiena jamy ustnej z aparatem

Leczenie ortodontyczne to doskonały sposób na odbudowanie prawidłowej linii zgryzu i osiągnięcie pięknego, prostego i zadbanego uśmiechu.

Czytaj więcej...


Jak prawidłowo dbać o zęby dziecka?

Wśród wielu rodziców wciąż pokutuje niestety stereotyp, wedle którego o zęby mleczne u dziecka nie trzeba zbytnio dbać, bo „i tak wypadną”. Takie myślenie to olbrzymi błąd!

Czytaj więcej...


Wywiad

O korzyściach, jakie niesie dla pacjenta leczenie implantologiczne, rozmawiamy z lek. dent. Wojciechem Radwańskim, specjalistą protetyki stomatologicznej i implantoprotetykiem z warszawskiej kliniki Awodent.

Czytaj więcej...


Profilaktyka próchnicy

Z okazji obchodzonego we wrześniu Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej warto przypomnieć sobie podstawowe zasady profilaktyki próchnicy. Choroba ta może mieć bowiem bardzo poważne konsekwencje dla całego organizmu!

Czytaj więcej...


Profesjonalna higienizacja

Na prawidłową higienę jamy ustnej składa się nie tylko regularne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust – co jakiś czas warto zgłosić się do gabinetu stomatologicznego, gdzie dentysta lub higienistka stomatologiczna przeprowadzą profesjonalną higienizację jamy ustnej.

Czytaj więcej...


Aparaty ortodontyczne

Jeszcze niedawno osoby noszące aparaty ortodontyczne, a zwłaszcza dzieci, spotykały się z żartami czy kpinami ze strony otoczenia. Obecnie leczenie ortodontyczne to wyraz troski o swoje zdrowie oraz piękny uśmiech.

Czytaj więcej...


Inlaye, onlaye i endokorony

Współczesna stomatologia rozwija się niezwykle dynamicznie, oferując Pacjentom coraz to nowocześniejsze metody leczenia zębów. Do coraz popularniejszych alternatyw dla tradycyjnych wypełnień zaliczają się wkłady koronowe inlay i onlay, a także endokorony.

Czytaj więcej...


Awodent – nowoczesna stomatologia bez bólu!

Doskonale wiemy, że dla wielu pacjentów wizyta u stomatologa wciąż kojarzy się z bólem, jest powodem stresu i strachu. W klinice Awodent…

Czytaj więcej...


Korony Protetyczne

Korony protetyczne to jeden z najczęściej stosowanych sposobów odbudowy zębów, których nie da się wyleczyć przy pomocy wypełnień.

Czytaj więcej...


Stomatologia estetyczna

Współczesna stomatologia pozwala zadbać nie tylko o zdrowie zębów, ale również ich urodę. Nie ma bowiem lepszej wizytówki niż zadbany, śnieżnobiały uśmiech. W uzyskaniu takiego efektu pomogą zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, dostępne w naszej klinice.

Czytaj więcej...


Tomografia

Tomografia SkyView 3D – co to za badanie? Wykonywana w Klinice Awodent tomografia szczęki przy pomocy aparatu SkyView 3D to rodzaj tomografii CBCT, która łączy w sobie funkcje innych badań radiologicznych, a także pozwala na dokładną ocenę układu korzeni, kanałów zębowych i stanu zatok.

Czytaj więcej...


Implnaty

Implanty zębowe – co trzeba o nich wiedzieć?
Implanty zębowe to najnowocześniejszy i najbardziej trwały sposób na uzupełnienie luk w naturalnym uzębieniu. U większości pacjentów zastosowanie znajdują implanty zębowe produkowane z tytanu, niekiedy jednak stosuje się również implanty cyrkonowe. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Czytaj więcej...
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Klinika stomatologiczna Awodent, ul.Gołębiowskiego 2, 01-504 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".