Profesjonalna higienizacja w gabinecie stomatologicznym

Na prawidłową higienę jamy ustnej składa się nie tylko regularne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust – co jakiś czas warto zgłosić się do gabinetu stomatologicznego, gdzie dentysta lub higienistka stomatologiczna przeprowadzą profesjonalną higienizację jamy ustnej.

Na początek przypomnienie – zęby należy myć po każdym posiłku (a przynajmniej dwa razy dziennie), przez dwie-trzy minuty, z wykorzystaniem właściwie dobranej szczoteczki i pasty z fluorem. Do tego pamiętać należy o regularnym stosowaniu nici dentystycznych, płynów do płukania ust oraz czyszczeniu języka. Na pełną higienę jamy ustnej składają się jednak także profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie stomatologicznych. Pozwalają one oczyścić zęby z osadów i kamienia nazębnego, których nie da się usunąć podczas codziennego szczotkowania. Dzięki temu zęby są nie tylko bielsze, ale i zdrowsze, mniej narażone na wystąpienie próchnicy i paradontozy.
Profesjonalna higienizacja jamy ustnej – co obejmuje?

W skład higienizacji wykonywanej w klinice stomatologicznej Awodent wchodzi kilka uzupełniających się zabiegów.

  • Skaling – jest to zabieg mający na celu usunięcie złogów oraz kamienia nazębnego. Zazwyczaj wykonuje się skaling ultradźwiękowy, kiedy końcówka skalera wibruje z
    dużą częstotliwością i dzięki temu rozbija złogi kamienia nazębnego. Rzadziej wykonuje się skaling ręczny, laserowy, chemiczny, dźwiękowy i mechaniczny.
  • Piaskowanie – to uzupełnienie skalingu. Po rozbiciu złogów kamienia pozostałe drobiny usuwa się przy pomocy urządzenia zwanego piaskarką, która wypuszcza pod ciśnieniem wodę zmieszaną ze specjalnym piaskiem. Dodatkowo, pozwala to usunąć z powierzchni zębów osad i przebarwienia.
  • Fluoryzacja – wykonywana jest po dokładnym oczyszczeniu zębów. Polega na pokryciu powierzchni zębów specjalnym lakierem z odpowiednim stężeniem fluoru, który chroni szkliwo przed szkodliwym działaniem próchnicotwórczych bakterii. Co ważne, lakier uwalnia fluor stopniowo, dzięki czemu chroni on zęby przez dłuższy czas.

Oczywiście przed zabiegami higienizacyjnymi pacjenci w klinice Awodent są informowani o możliwych niedogodnościach z nimi związanymi. I tak np. skaling, choć jest zabiegiem raczej bezbolesnym, może powodować szybko przemijające krwawienie z dziąseł. Z kolei piaskowanie bywa dla niektórych pacjentów zabiegiem mało komfortowym, a to ze względu na obecność piasku w jamie ustnej. Są to jednak niedogodności naprawdę niewielkie w stosunku do korzyści, jakie niesie regularna profesjonalna higienizacja.

Zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją i umówienie się na profesjonalną higienizację jamy ustnej w klinice Awodent!

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Klinika stomatologiczna Awodent, ul.Gołębiowskiego 2, 01-504 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

[recaptcha]