Stomatologia estetyczna – sposób na uśmiech rodem z Hollywood

Współczesna stomatologia pozwala zadbać nie tylko o zdrowie zębów, ale również ich urodę. Nie ma bowiem lepszej wizytówki niż zadbany, śnieżnobiały uśmiech. W uzyskaniu takiego efektu pomogą zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, dostępne w naszej klinice.

Na piękny wygląd zębów składa się kilka czynników – zarówno ich zdrowie, jak i kształt czy kolor. Zachować zdrowie zębów pozwala m.in. prawidłowa higiena jamy ustnej oraz systematyczne, kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Na kształt zębów oraz ich kolor mamy jednak niewielki wpływ. Odcień szkliwa jest kwestią genetyczną, a dodatkowo zęby są narażone na przebarwienia, będące efektem np. spożywania bogatej w barwniki żywności, picia dużej ilości kawy, ale również niektórych chorób czy przyjmowania pewnych grup leków. Niejednokrotnie zdarzają się również wypadki, skutkujące np. ukruszeniem zęba, a także braki zębowe spowodowane m.in. bardzo zaawansowaną próchnicą. W takich sytuacjach pomóc mogą wykonywane w klinice Awodent zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.
Stomatologia estetyczna – co obejmuje?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów, które – w zależności od zastosowanej metody – pozwala na rozjaśnienie uśmiechu od kilku do kilkunastu odcieni. W zależności od indywidualnego przypadku, lekarz stomatolog może zalecić pacjentowi np. wybielanie nakładkowe, laserowe czy przy pomocy lampy Beyond.

W przypadku głębokich wewnętrznych przebarwień skuteczną metodą na poprawę estetyki uśmiechu są licówki kompozytowe, czyli cieniutkie płatki specjalnego materiału, mocowane do przedniej powierzchni zęba. Przy ich pomocy można również skorygować kształt zęba, uzupełnić niewielkie braki spowodowane np. ukruszeniem albo wyleczyć diastemę, czyli przerwę między zębami (najczęściej górnymi jedynkami). Dzięki stosowanym nowoczesnym technikom i materiałom, licówki kompozytowe są wytrzymałe, dobrze wiążą się z powierzchnią zębów, ładnie wyglądają, a dodatkowo nie wymagają bardzo inwazyjnego opracowywania tkanek zębów.


Korony i implanty – nowoczesny sposób na poprawę estetyki uśmiechu

Do bardzo nowoczesnych, a zarazem wyjątkowo trwałych sposobów nie tylko na poprawę wyglądu uśmiechu, ale również np. na uzupełnienie braków w naturalnym uzębieniu, są korony i implanty. Korona może być zamontowana na odpowiednio przygotowanej pozostałości naturalnego zęba albo na implancie, czyli specjalnej tytanowej śrubce, która zastępuje korzeń zęba. Korony mogą być porcelanowe, porcelanowe na podbudowie metalowej, pełnoceramiczne, a także kompozytowe (te ostatnie pełnią zazwyczaj funkcję koron tymczasowych, wykorzystywanych doraźnie w trakcie leczenia implantologicznego). Różnią się one m.in. ceną, ale ogólnie wszystkie są wytrzymałe, estetyczne i doskonale zastępujące funkcję naturalnych koron zębowych.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Klinika stomatologiczna Awodent, ul.Gołębiowskiego 2, 01-504 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

[recaptcha]