Ortodoncja Warszawa

Ortodoncja Warszawa

Ortodonta Warszawa

Ortodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Leczenie prowadzone przez ortodontę służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia czy stawów skroniowo-żuchwowych. Pozwala też na zniwelowanie wielu dysfunkcji życiowych, tj. wady wymowy czy oddychanie ustami. W Klinice Awodent szczególnie dbamy o komfort w trakcie leczenia zarówno dzieci, jak i dorosłych pacjentów.

W dzisiejszych czasach nie ma limitu wiekowego, do którego można prowadzić skuteczne leczenie ortodontyczne. W młodszym wieku zwykle oceny wad zgryzu dokonuje lekarz pediatra, po czym mały pacjent przechodzi pod opiekę ortodonty. Jednak pacjentami lekarza ortodonty bywają często również osoby dorosłe. Zdarzają się sytuacje, kiedy konieczne jest poprawienie zgryzu z zastosowaniem aparatu ortodontycznego po to, by efekt leczenia protetycznego był satysfakcjonujący.

Warto pamiętać, że proste zęby to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna – ułatwiają one utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i dobrego stanu dziąseł oraz zmniejszają ryzyko próchnicy i chorób przyzębia. Profesjonalny ortodonta po wizycie konsultacyjnej i zleceniu niezbędnych badań, wspólnie z pacjentem opracowuje plan leczenia i dokonuje wyboru najlepszych metod w konkretnym przypadku. Obecnie dąży się do rozwiazywania problemów ortodontycznych bez usuwania zdrowych zębów. Ortodonta proponuje pacjentowi aparat stały lub ruchomy, a po jego założeniu odbywają się regularne wizyty kontrolne, mające na celu utrzymanie aparatu w odpowiednim stanie i dokonania ewentualnych korekt.

Zakres zabiegów ortodontycznych wykonywanych w Klinice Awodent:

  • aparat ortodontyczny kryształowy
  • aparat ortodontyczny metalowy
  • wykonywanie zdjęć RTG (wewnątrz- i zewnątrzustnych);
  • pobieranie wycisków oraz wykonywanie modeli ortodontycznych;
  • przeprowadzanie analizy problemów zgryzu i artykulacji;
  • wykonywanie tomografii za pomocą nowoczesnego aparatu SkyView 3D.

Dobry ortodonta w mieście tj. Warszawa to ważny wybór, który może zadecydować o wyglądzie uzębienia Twojego lub Twojego dziecka na całe życie. Warto wybrać sprawdzoną i doświadczoną osobę. Jeśli więc poszukujesz specjalisty z zakresu ortodoncji właśnie na terenie miasta Warszawa, szczególnie dzielnicy Żoliborz, dobrze trafiłeś. Piękny uśmiech jest w zasięgu ręki. Umów się na spotkanie konsultacyjne już dziś!