Badanie CBCT – tomografia szczęki


SkyView przeniesie Cię w świat trzech wymiarów

Standardy w stomatologii się zmieniają. Aby leczenie było skuteczne, niezbędna jest dokładna diagnostyka, w tym tomografia szczęki czy badanie CBCT. MyRay daje Ci możliwość oglądania zdjęć rentgenowskich w trzech wymiarach i rzeczywistych rozmiarach. Koniec z interpretacją, teraz masz już pewność!

badanie cbct

tomografia szczęki
Szybie i bezpieczne obrazowanie

SkyView zaadaptował nową technologię, znaną jako tomografia wiązki stożkowej (badanie CBCT – Cone Beam Computed Tomography), która idealnie nadaje się do uzyskania trójwymiarowego obrazu zębów, stawów skroniowo-żuchwowych, zatok oraz innych struktur w obrębie twarzoczaszki. W porównaniu do tomografów szpitalnych, badanie, jakim jest tomografia CBCT, wymaga tylko jednego obrotu głowicy i detektora wokół pacjenta, co skutkuje krótszym czasem badania i mniejszą dawką promieniowania.


3 różne obszary obrazowania

Maksymalny obszar, jaki można zobrazować za jednym razem, zawiera się w kuli o średnicy 15 cm. Jest to wystarczająco duży obszar, aby uzyskać obraz zębów, zatok szczękowych, stawów skroniowo-żuchwowych oraz struktur wykorzystywanych do pomiarów cefalometrycznych, tj. nasada nosa czy siodło tureckie. Możliwe jest również dokładniejsze badanie CBCT przy obszarze zawierającym się w kuli o średnicy 11 lub 7 cm.

cbct badanie

Badanie CBCT Pozycjonowanie
Pozycjonowanie

Jak w najlepszych systemach pantomograficznych, linie lasera wskazują najlepsze ułożenie pacjenta. Innowacją jest to, że pozycję pacjenta koryguje się za pomocą dżojstika poruszającego stołem, na którym znajduje się pacjent. Pozycjonowanie jest więc łatwe i szybkie, a tomografia szczęki precyzyjna i szybka.


Pozycjonowanie według zdjęć próbnych

Oprogramowanie SkyView 3D umożliwia skorygowanie pozycji pacjenta przez lekarza za pomocą komputera. Ta metoda jest najdokładniejsza i wymaga wykonania dwóch zdjęć poglądowych przy maksymalnie niskiej dawce promieniowania. Dzięki nim mamy pewność, że obszar, który chcemy zbadać, na pewno w całości zostanie objęty badaniem. Tomografia szczęki nigdy nie była prostsza.

Pozycjonowanie według zdjęć próbnych - tomografia szczęki
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!
[contact-form-7 id="3988"]
* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...
[contact-form-7 id="3984"]