Profilaktyka


Wybielanie zębów – czyszczenie, piaskowanie, scaling

Profilaktyka jamy ustnej to pierwszy, polegający na zapobieganiu powstawania chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby), bardzo ważny element  w leczeniu próchnicy i paradontozy.

Prosta metoda leczenia

Prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne zabiegi tj. czyszczenie, piaskowanie, wybielania zębów, scaling czy usuwanie kamienia nazębnego pozwalają osiągnąć efekty w postaci zdrowego, silnego uzębienia i pięknego, białego uśmiechu. Profilaktyka jest najskuteczniejszą metodą utrzymania zdrowych zębów i dziąseł, zapewnia także oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie zębów i chorób przyzębia oraz piękny oraz gwarantuje naturalny uśmiech. Profilaktyka dąży także do zwiększania odporności tkanek zęba i przyzębia na ataki kwasów i bakterii.

Walka z płytką nazębną

Głównym zadaniem profilaktyki jamy ustnej jest walka z płytką nazębną – podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy. Płytka nazębna to osad bakteryjny złożony z resztek jedzenia, śliny i płynów, który gromadzi się na granicy zębów i dziąseł. Jest groźna, ponieważ obecne w niej bakterie atakują szkliwo zębów i mogą uszkodzić dziąsła. Jeśli nie zostanie usunięta, ulega mineralizacji i zamienia się w kamień nazębny, który zwykle ulega przebarwieniu i jest widoczny na zębach w postaci nieestetycznego i niezdrowego osadu.

wybielanie zębów

Oprócz odpowiedniej higieny jamy ustnej, o jaką możemy zadbać sami w domu stosując odpowiednie pasty i płukanki oraz regularnie szczotkując i nitkując zęby, w ramach profilaktyki należy regularnie odwiedzać dentystę. Czyszczenie zębów, ich piaskowanie, usuwanie kamienia nazębnego czy scaling to zabiegi, które może wykonać tylko stomatolog. Zaleca się ich wykonywanie regularnie, ale nie częściej niż co 6 miesięcy, u doświadczonego specjalisty, który pomoże w wyborze najlepszej opcji. Klinika Awodent z siedzibą w mieście Warszawa zaprasza na zabiegi tj. scaling, usuwanie kamienia nazębnego, czyszczenie i piaskowanie zębów. Oferujemy opiekę sprawdzonego personelu, gwarancję wysokiej jakości usług i atrakcyjne ceny.

Wybielanie zębów

To jeden z najpopularniejszych zabiegów zaliczanych do tzw. stomatologii estetycznej. Wybielanie zębów może zostać przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym podczas specjalnej sesji lub w domu, przez pacjenta, z użyciem profesjonalnych nakładek na zęby i żelu wybielającego. Fachowo przeprowadzone wybielanie zębów jest bezpieczne i skuteczne, a jego rezultaty możemy podziwiać przez długi czas. Zapraszamy do Kliniki Awodent po piękny i biały uśmiech!

 

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!
[contact-form-7 id="3988"]
* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...
[contact-form-7 id="3984"]